Z okazji 100- tnej rocznicy objawień fatimskich odbył się w naszej szkole konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec z różnych materiałów. Konkurs skierowany był do uczniów klas I- III i wzięło w nim udział 21 uczniów. Swoją pomysłowością znów dzieci zaskoczyły komisję konkursową. Pojawiły się różańce z chrupek, cukierków,aronii, głogu, orzechów, muszli, drewnianych serduszek, kasztanów itp.Jury zdecydowało przyznać 5 równorzędnych wyróżnień, które otrzymali ;Laura Dziekaniak i Amelia Wachowiak z kl. III, Tobiasz Tomczak z kl. II, Antek Wawrzyniak i Dawid Robak z kl. I. Wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i upominki wręczyła pani dyrektor szkoły- Beata Czajczyńska i organizatorka konkursu-p. Katarzyna Garbaciak.
Dnia 27 października biblioteka szkolna przeprowadziła
I edycję Konkursu Pięknego Pisania „O Dyrektorskie Pióro”.
Zgłoszeni uczniowie otrzymali do przepisania fragment tekstu Jana Brzechwy.
Jury oceniało piękne, czytelne, równe, odręczne pismo, a także proporcje i właściwe rozmieszczenie tekstu na stronie. Ważny aspekt stanowiła także poprawność ortograficzna oraz interpunkcja.
W poniedziałek 23 października o godz. 17.00 w JOK Jarocin odbędzie się spotkanie z Wiolettą Krzyżanowską – dyrektorem szkoły podstawowej, w której uczniowie nie muszą odrabiać zadań domowych, a nauczyciele, zamiast czerwonymi długopisami podkreślać błędy, zielonymi zaznaczają to, co uczniowie robią dobrze. Wioletta Krzyżanowska wielką zmianę w swojej placówce wprowadza wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Burmistrz Jarocina zaprasza nauczycieli, dyrektorów szkół, ale przede wszystkim rodziców.
„Szkoła bez prac domowych nie polega tylko na zrezygnowaniu z zadawania do domu. Wcale nie było tak, że z dnia na dzień postanowiliśmy, że prac domowych nie będzie i na tym koniec. To był długi proces różnych zmian, a odejście od obowiązkowego odrabiania lekcji w domu było jednym z jego elementów. Tych elementów było więcej, przebudowaliśmy całe podejście do edukacji – do oceniania, do pracy nauczycieli i do pracy uczniów. A zaczęliśmy od siebie. Bo szkoła jest taka, jacy są w niej nauczyciele. (…)
Zdecydowaliśmy też z nauczycielami, że do naszego rzetelnego procesu lekcyjnego dołączymy jeszcze dwa elementy: ocenianie kształtujące oraz wzmocnienie pozytywne. Ocenianie kształtujące to metoda, która w tej chwili przez wielu specjalistów, pedagogów jest uważana za najbardziej skuteczną. Wzmocnienie pozytywne ma na celu budowanie w dziecku poczucia własnej sprawczości i wartości, wskazywanie mocnych stron. Tu wykorzystaliśmy metodę zielonego długopisu. Czyli zamiast na czerwono podkreślać błędy, zaznaczamy w pracach dzieci na zielono to, co zrobiły dobrze.
Te trzy elementy: odejście od zadawania do domu, ocenianie kształtujące oraz wzmocnienie pozytywne stanowiły jedną całość i spójną koncepcję zmiany, jaką postanowiliśmy wprowadzić.”
KAMPANIA SPOŁECZNA BEZPIECZNY PRZEJAZD – „SZLABAN NA RYZYKO!” TRWA NIEPRZERWANIE OD 2005 ROKU. W NASZEJ SZKOLE ZAPOCZĄTKOWANA ZOSTAŁA W ROKU 2012 I TRWA PO DZIŚ DZIEŃ.
GŁÓWNY CEL TO KSZTAŁTOWANIE ZACHOWAŃ I UTRWALANIE POSTAW SPOŁECZNIE POŻĄDANYCH, PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI O ZAGROŻENIACH WYNIKAJĄCYCH Z NIEZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA PRZEJAZDACH I TERENACH KOLEJOWYCH. W KONSEKWENCJI DĄŻENIE DO OGRANICZENIA LICZBY WYPADKÓW NA PRZEJAZDACH KOLEJOWO-DROGOWYCH ORAZ TERENACH KOLEJOWYCH.
PO RAZ KOLEJNY W KAMPANII WZIĘŁY UDZIAŁ DZIECI I MŁODZIEŻ Z NIEPUBLICZNEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁUSZCZANOWIE, JAKO DZIAŁANIA PREWENCYJNE, KTÓRE MAJĄ BYĆ PRZESTROGĄ A TAKŻE WSKAZÓWKĄ, JAK BEZPIECZNIE ŻYĆ.