7.11.2017r. wycieczka do planetarium w Potarzycy,

redakcji Gazety Jarocińskiej, Spichlerza Polskiego Rocka

dla klas III, IVa, IVb

 

 

 

Więcej...

Z okazji 100- tnej rocznicy objawień fatimskich odbył się w naszej szkole konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec z różnych materiałów. Konkurs skierowany był do uczniów klas I- III i wzięło w nim udział 21 uczniów. Swoją pomysłowością znów dzieci zaskoczyły komisję konkursową. Pojawiły się różańce z chrupek, cukierków,aronii, głogu, orzechów, muszli, drewnianych serduszek, kasztanów itp.Jury zdecydowało przyznać 5 równorzędnych wyróżnień, które otrzymali ;Laura Dziekaniak i Amelia Wachowiak z kl. III, Tobiasz Tomczak z kl. II, Antek Wawrzyniak i Dawid Robak z kl. I. Wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i upominki wręczyła pani dyrektor szkoły- Beata Czajczyńska i organizatorka konkursu-p. Katarzyna Garbaciak.

Więcej...

Dnia 27 października biblioteka szkolna przeprowadziła 

I edycję  Konkursu Pięknego Pisania  „O Dyrektorskie Pióro”.

 Zgłoszeni uczniowie otrzymali do przepisania  fragment tekstu Jana Brzechwy.

Jury oceniało  piękne, czytelne, równe, odręczne pismo, a także proporcje i właściwe rozmieszczenie tekstu na stronie. Ważny aspekt stanowiła także poprawność ortograficzna oraz interpunkcja. 

Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 10.11.2017r. 

      Dla najlepszych czekają wspaniałe nagrody 

Więcej...

W poniedziałek 23 października o godz. 17.00 w JOK Jarocin odbędzie się spotkanie z Wiolettą Krzyżanowską – dyrektorem szkoły podstawowej, w której uczniowie nie muszą odrabiać zadań domowych, a nauczyciele, zamiast czerwonymi długopisami podkreślać błędy, zielonymi zaznaczają to, co uczniowie robią dobrze. Wioletta Krzyżanowska wielką zmianę w swojej placówce wprowadza wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Burmistrz Jarocina zaprasza nauczycieli, dyrektorów szkół, ale przede wszystkim rodziców.

„Szkoła bez prac domowych nie polega tylko na zrezygnowaniu z zadawania do domu. Wcale nie było tak, że z dnia na dzień postanowiliśmy, że prac domowych nie będzie i na tym koniec. To był długi proces różnych zmian, a odejście od obowiązkowego odrabiania lekcji w domu było jednym z jego elementów. Tych elementów było więcej, przebudowaliśmy całe podejście do edukacji – do oceniania, do pracy nauczycieli i do pracy uczniów. A zaczęliśmy od siebie. Bo szkoła jest taka, jacy są w niej nauczyciele. (…)

Zdecydowaliśmy też z nauczycielami, że do naszego rzetelnego procesu lekcyjnego dołączymy jeszcze dwa elementy: ocenianie kształtujące oraz wzmocnienie pozytywne. Ocenianie kształtujące to metoda, która w tej chwili przez wielu specjalistów, pedagogów jest uważana za najbardziej skuteczną. Wzmocnienie pozytywne ma na celu budowanie w dziecku poczucia własnej sprawczości i wartości, wskazywanie mocnych stron. Tu wykorzystaliśmy metodę zielonego długopisu. Czyli zamiast na czerwono podkreślać błędy, zaznaczamy w pracach dzieci na zielono to, co zrobiły dobrze.

Te trzy elementy: odejście od zadawania do domu, ocenianie kształtujące oraz wzmocnienie pozytywne stanowiły jedną całość i spójną koncepcję zmiany, jaką postanowiliśmy wprowadzić.”

http://www.juniorowo.pl/szkola-bez-prac-domowych-zrobic-rozmowa-wioletta-krzyzanowska-dyrektorka-sp-323-warszawie/

 

 

pozdrawiam

Renata Zawal- Przepióra

Wydział Kultury

tel. 62 749 96 61

Więcej...

Uwaga uczniowie klas II, III, IVa, IVb

 

Biblioteka szkolna ogłasza I edycję  Konkursu Pięknego Pisania

„O Dyrektorskie Pióro”.

  • Zgłoszeni uczniowie otrzymują fragment tekstu Jana Brzechwy.

  • Na napisanie testu przewidziano 40 minut.

Jury oceniało będzie piękne, czytelne, równe, odręczne pismo, a także proporcje i właściwe rozmieszczenie tekstu na stronie.

Ważny aspekt stanowi poprawność ortograficzna oraz interpunkcja.

Konkurs odbędzie się w piątek  27 października o godz. 10.00.

Uczniowie piszą tekst w ciągu 40 minut na białym papierze o formacie A4. Orientacja strony dowolna.

  •  Chętni uczniowie zgłaszają się do piątku tj. 20.10.2017r. (piątek)  do Pań bibliotekarek (W. Silińskiej, A. Roszykiewicz)

 

Dla najlepszych czekają wspaniałe nagrody!!!

 

Więcej...

BEZPIECZNY PRZEJAZD

KAMPANIA SPOŁECZNA BEZPIECZNY PRZEJAZD – „SZLABAN NA RYZYKO!” TRWA NIEPRZERWANIE OD 2005 ROKU.  W NASZEJ SZKOLE ZAPOCZĄTKOWANA ZOSTAŁA W ROKU 2012 I TRWA PO DZIŚ DZIEŃ.

GŁÓWNY CEL TO KSZTAŁTOWANIE ZACHOWAŃ I UTRWALANIE POSTAW SPOŁECZNIE POŻĄDANYCH, PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI O ZAGROŻENIACH WYNIKAJĄCYCH Z NIEZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA PRZEJAZDACH I TERENACH KOLEJOWYCH. W KONSEKWENCJI DĄŻENIE DO OGRANICZENIA LICZBY WYPADKÓW NA PRZEJAZDACH KOLEJOWO-DROGOWYCH ORAZ TERENACH KOLEJOWYCH.

PO RAZ KOLEJNY W KAMPANII WZIĘŁY UDZIAŁ DZIECI I MŁODZIEŻ Z NIEPUBLICZNEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁUSZCZANOWIE, JAKO DZIAŁANIA PREWENCYJNE, KTÓRE MAJĄ BYĆ PRZESTROGĄ A TAKŻE WSKAZÓWKĄ, JAK BEZPIECZNIE ŻYĆ.

Więcej...