W czwartek 10 wrzesnia 2015 odbyło się PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ. Impreza rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przez gimnazjalistów z klasy pierwszej w towarzystwie Pani Dyrektor. Na początku pierwszoklasiści zmagali się z fryzurami, które wykonywali w parach przed publicznością. Po zmaganiach zręcznościowych uczniowie mieli za zadanie zjadanie jabłek zawieszonych na sznurku i kijku. Kolejnym wyzwaniem był quiz wiedzy o szkole, który odbył się w DOMU CHLEBA. Ci, którzy nie wykazali się wiedzą zostali ukarani talerzykiem z bitą śmietaną, która lądowała na twarzy pechowców. Następnym etapem pasowania było jedzenie nietypowych kanapek z losowanych składników, czemu towarzyszyło dużo śmiechu. Na zakończenie pasowania świeżo upieczeni gimnazjaliści odczytali kodeks, który podpisali pomalowanym farbą nosem. Wszyscy pierwszoklasiści godnie i z honorem znosili trudy pasowania i dostali pamiatkowe długopisy oraz dyplomy. Imprezę przygotowali uczniowie klasy II GIM z wychowawcą Krystianem Wawrockim.
30 sierpnia 2015 roku w Niepublicznym Zespole Szkół w Łuszczanowie odbył się festyn „Pożegnanie Lata”. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami. Uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią tańczyć i wspólnie się bawić.