Kampania bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko

Kampania bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko, prowadzona jest w naszej szkole po raz czwarty. To przede wszystkim  działania edukacyjne, mające na celu zmianę postawy społecznej, kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań na przejazdach, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków.

Uświadamianie dzieci i młodzieży to dla nas sprawa priorytetowa. Postanowiliśmy zaprosić do naszej szkoły przedstawicieli zakładu lini kolejowych w ostrowie wielkopolskim., gdyż uważamy, iż bezpieczeństwo na przejazdach na całym świecie to wspólna sprawa wszystkich, a ostrożności nigdy za wiele.

Prelekcja odbyła się zarówno w klasach I – III,  IV – VI szkoły podstawowej oraz

 I – III gimnazjum.  Każda z grup obejrzała film przedstawiający pouczające historyjki na przejeździe kolejowo – drogowym.  Funkcjonariusze straży ochrony kolei p. Jacek Nyczke oraz Jacek Furmankiewicz zaprezentowali także umundurowanie. Najmłodsi uczniowie upodobali sobie  zabawę, w której wystąpili jako lokomotywa, przejazd z rogatkami, dyżurny ruchu oraz przechodnie. Na koniec odbyło się także czytanie „lokomotywy” Juliana Tuwima oraz quiz z ciekawymi nagrodami.

Mamy nadzieję, że ta jakże krótka, ale owocna nauka, ”doprawiona” humorem nie poszła w las, a uczniowie często zajrzą na stronę  http://www.bezpieczny-przejazd.pl

DSC02321 DSC02317 DSC02316 DSC02314 DSC02311 DSC02308 DSC02305 DSC02303 DSC02300 DSC02299 DSC02297 DSC02295