29 września nasza szkoła zorganizowała „Dzień Pyry”, w którym uczestniczyli uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Broniszewicach.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji multimedialnych o historii ziemniaka i jego zastosowaniu. Następnie w grupach przygotowywano różne potrawy z ziemniaka, które były degustowane podczas przerwy śniadaniowej.

W kolejnej części spotkania uczniowie startowali w różnych konkurencjach zręcznościowych z ziemniakiem w roli głównej. Był więc m.in. slalom z ziemniakiem na łyżce, „sadzenie” ziemniaków, rzut ziemniakiem do wiadra i wiele, wiele innych. Następnie uczniowie wspólnie tworzyli wiersze, hasła, rymowanki na temat ziemniaków i ich spożywania.

Po obiedzie, nasi goście wspólnie ze swoimi opiekunami, udali się na spacer po obu budynkach szkoły i schroniska, obejrzeli też tereny rekreacyjne wokół szkoły z wiatrakiem i domem chleba oraz spacerowali po Łuszczanowie.

Kolejnym punktem programu spotkania integracyjnego była wspólna dyskoteka z okazji Dnia Chłopca, a po niej ognisko i pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Największą jednak atrakcją dla wszystkich był nocleg w schronisku.

Następnego dnia rankiem, wspólnie przygotowali i spożyli śniadanie, po czym przyszedł czas pożegnania.

Impreza wszystkim uczestnikom bardzo się podobała i dostarczyła wielu wrażeń. Dzięki temu spotkaniu podtrzymali swoje znajomości a także zawarli nowe.