Get Adobe Flash player
Tu podaj tekst alternatywny

Archiwum

Kategorie

Poleć stronę

Wpisz e-mail osoby, którą chcesz powiadomić

Projekt Das Bild der Anderen

 

Od 19 listopada 2012 r. w naszej szkole realizowany jest międzynarodowy projekt „Das Bild der Anderen”. Inicjatorką  w/w projektu w szkole jest p. Anna Kopyto, nauczycielka języka niemieckiego.

Celem projektu jest wprowadzenie do tradycyjnej lekcji języka niemieckiego, opartej w głównej mierze na ustnej komunikacji, możliwości nadania jej autentycznego pisemnego wymiaru.Istotne jest również zmotywowanie uczniów, już po pierwszych godzinach niemieckiego, do pisania listów za pośrednictwem internetu. Projekt stwarza zatem uczniom możliwość opowiadania o sobie i poznania rówieśników w innych krajach, często bardzo egzotycznych. Uczniowie przekonują się, że także język niemiecki, obok angielskiego, jest językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie. Przede wszystkim zaś ,,Das Bild der Anderen” daje możliwość poznania innych, którzy okazują się tacy sami jak my. Należy dodać, ze projekt jest w pełni bezpieczny dla uczniów, gdyż E-maile administrowane są przez nauczyciela.

_______________________________________________________________________________________________________

„Mein Zimmer” von Patrycja Ratajczak

„Wenn man in mein Zimmer reinkommt ist mein Bett auf der rechten Seite, auf der linken Seite stehen ein Schreibtisch und Möbeln ( auf dem Schreibtisch der Computer ). Hinten in der Mitte ist ein Fenster. An der Wand vorne links und hinten rechts hängen Poster.

_______________________________________________________________________________________________________

„Mein Zimmer” von Weronika Andraszak

_______________________________________________________________________________________________________

„Mein Zimmer” von Julia Urbaniak

Mein Zimmer teile ich mit meinem jüngeren Bruder Bartosz. Wenn man reinkommt, sieht man das Fenster, am Fenster steht ein Schreibtisch, auf dem ich lerne und meine Hausaufgaben mache. Nebenan steht ein Etagenbett, am Bett ist eine große Bibliothek mit Bücher. In der rechten Ecke des Zimmers sind zwei Kleiderschränke. Neben ihnen ist ein Computer und ein Schreibtisch mit einem TV.

_______________________________________________________________________________________________________

„Mein Zimmer” von Natalia Kukla

Auf der rechten Seite ist TV, TV steht neben dem Bett. Auf der linken Seite des Raumes ist mein Schreibtisch und am Schreibtisch steht Bett meines Bruders Adrian. Gegenüber dem Bett ist ein Kleiderschrank Bruder, neben dem Schrank ist Adrians Schreibtisch, wo sich der Computer befindet. Ich mag mich in meinem Zimmer verweilen! 🙂

Tu podaj tekst alternatywny

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 9
W tym tygodniu: 23
W sumie: 90453